Fåtölj Kontrajugend SAL
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, fanerad i lövträ, 1910-tal, Kontrajugend, klädsel i grön plysch, med monogram, sitthöjd ca 45 cm
Proveniens: enligt uppgift från S. A. L. (Svenska Amerika Linien)
Senare klädsel, smärre bruksslitage
491478
2017-10-11