Fåtölj Kontrajugend SAL

Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL
Fåtölj Kontrajugend SAL

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÅTÖLJ, fanerad i lövträ, 1910-tal, Kontrajugend, klädsel i grön plysch, med monogram, sitthöjd ca 45 cm

Proveniens: enligt uppgift från S. A. L. (Svenska Amerika Linien)

Senare klädsel, smärre bruksslitage

491478

2017-10-11