Bo Larsson, Rabiega

Bo Larsson, Rabiega
Bo Larsson, Rabiega
Bo Larsson, Rabiega
Bo Larsson, Rabiega
Bo Larsson, Rabiega
Bo Larsson, Rabiega

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BO LARSSON (född 1945): ´´Rabiega´´, monogramsignerad och daterad BL -86, olja på duk, ca 47x 62 cm

PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären

Domaine Rabiega är en vingård i Provence, nära Draguignan, som länge varit känd som den "svenska" vingården i Provence eftersom den tidigare ägdes av AB Vin- & Spritcentralen.

491497

2017-10-11