Väggrelief i terrakotta

Väggrelief i terrakotta
Väggrelief i terrakotta
Väggrelief i terrakotta
Väggrelief i terrakotta

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTÄR, signerad W Giesecke, daterad -35, väggrelief i terrakotta, troligen dekoration för Kronobergs regementes 3:e bataljon i Karlskrona, tidigare Karlskrona grenadjärregemente som hade sitt ursrpung i Smålands husarer, i tre delar, totalt 32x100 cm

491550

2017-10-11