Väggrelief i terrakotta
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTÄR, signerad W Giesecke, daterad -35, väggrelief i terrakotta, troligen dekoration för Kronobergs regementes 3:e bataljon i Karlskrona, tidigare Karlskrona grenadjärregemente som hade sitt ursrpung i Smålands husarer, i tre delar, totalt 32x100 cm
491550
2017-10-11