Specialauktion Allmoge kista

Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista
Specialauktion Allmoge kista

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KISTA, Järvsö, tidigt 1800-tal, med kasett på locket, smide i form av beslag och handtag på sidorna, originalbemålning med floral dekor i kasetten samt molndekorationer på övriga delarna, höjd ca 43, 88x59 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

491569

2017-10-16