Tedosor i fajans

Tedosor i fajans
Tedosor i fajans
Tedosor i fajans
Tedosor i fajans
Tedosor i fajans
Tedosor i fajans

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEDOSOR, 2 st, fajans, Holland, 1700-tal, den ena med blå kinesiserande dekor , den andra med relief dekor samt med motiv av fågel på kvist, den blå otydligt signerad, höjd ca 13 resp 11 cm.

491600

2017-10-11