Tedosor i fajans
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEDOSOR, 2 st, fajans, Holland, 1700-tal, den ena med blå kinesiserande dekor , den andra med relief dekor samt med motiv av fågel på kvist, den blå otydligt signerad, höjd ca 13 resp 11 cm.
491600
2017-10-11