Teservis design Bülow-Hübe
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIVANNA TORUN BÜLOW-HÜBE, tekanna med sil., märkt Dansk International Designs Ltd,Torun/Spain, sockerskål och mjölkkanna, märkta Dansk International Designs Ltd, LP/Spain, möjligen designade av Vianna, försilvrad mässing, tekannans längd ca 20 cm
Handtaget på kannan ej original, sockerskålen och tekannan med bucklor, bruksslitage
491723
2017-10-11