August Heinrich Schott porträtt i par
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AUGUST HEINRICH SCHIOTT (1823-1895): Porträtt , 1 par, föreställande Ulla Bergman samt Jules Stiernblad, signerad och daterad 1861, olja på duk, ca 65x44 cm
Histroik: Avbildade i Marsvinsholmsslott - En historik, sidan 23
491895
2017-10-12