August Heinrich Schott porträtt i par

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AUGUST HEINRICH SCHIOTT (1823-1895): Porträtt , 1 par, föreställande Ulla Bergman samt Jules Stiernblad, signerad och daterad 1861, olja på duk, ca 65x44 cm

Histroik: Avbildade i Marsvinsholmsslott - En historik, sidan 23

491895

2017-10-12