William Zadig, skulptur

William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur
William Zadig, skulptur

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILLIAM ZADIG (1884-1952): Kvinnobyst, signerad och daterad W. Zadig 1947. Mörkpatinerad brons, höjd inkl. sockel 44 cm. Gjutarmärkt. J. N. Rosengren Limhamn Cire-Perdue
.
Föreställer en medlem ur familjen Winberg i Skåne. Varit i samma familjs ägo.

491935

2017-10-12