Sockerruska och kanna
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOCKERRUSKA, KAFFEKANNA, silver, Thomas New Bond St, London resp. K.A. Anderson, Stockholm 1930, höjd ca 20 resp 22 cm, total vikt ca 768 g
Slitage och bucklor, sockerruska med stukad knopp
492049
2017-10-12