Sockerruska och kanna

Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna
Sockerruska och kanna

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SOCKERRUSKA, KAFFEKANNA, silver, Thomas New Bond St, London resp. K.A. Anderson, Stockholm 1930, höjd ca 20 resp 22 cm, total vikt ca 768 g

Zustandsbeschreibung

Slitage och bucklor, sockerruska med stukad knopp

492049

2017-10-12