Vykortsalbum kungafamiljen 1900-talet, 2 vol.
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VYKORT SVENSKA KUNGAFAMILJEN, 1900-talet (2). Samling om 217 vykort och fotografier c:a 1900-1990 i 2 gröna ringpärmsalbum.
254 x 235 mm.
Övervägande den svenska kungafamiljen, några danska, engelska och belgiska.
Bortsett från personporträtt, en handfull på riksregalierna.
Drygt 30 signerade Jaeger, Hermés, Lamm.
2 album.
Se text.
492057
2017-10-12