Vykortsalbum kungafamiljen 1900-talet, 2 vol.

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VYKORT SVENSKA KUNGAFAMILJEN, 1900-talet (2). Samling om 217 vykort och fotografier c:a 1900-1990 i 2 gröna ringpärmsalbum.
254 x 235 mm.
Övervägande den svenska kungafamiljen, några danska, engelska och belgiska.
Bortsett från personporträtt, en handfull på riksregalierna.
Drygt 30 signerade Jaeger, Hermés, Lamm.

2 album.

Se text.

492057

2017-10-12