Brosch örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, dekor med 6 fasettslipade rhodolitgranater samt 20 små orientpärlor, 1800-talets senare del, ostämplat, höjd 5,5 resp. 4 cm, totalvikt exkl. snurrebussar 18,8 g

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Omarbetat, broschnål samt stift ej original, tennlödningar, större halvpärla ej orientalisk och ej ursprunglig, pärlor med slitage, snurrebussar i plast

492134

2017-10-17