Tallrikar Stig Lindberg

Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg
Tallrikar Stig Lindberg

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), "Löja" (tillverkad 1948-1961), tallrikar, 10 st., Gustavsberg, flitgods, handmålad dekor av fiskar samt sjöväxter, diameter ca 24,5 cm

Bruksslitage, repor och krackeleringar

492162

2017-10-13