Slaglåsgevär 17/1800-tal

Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal
Slaglåsgevär 17/1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 17/1800-tal, studsare, skuren dekor på kolv, oktagonalt kammarstycke, kaliber 13,5 mm, längd ca 127 cm

Patina, smärre slitage, konverterad från flintlås

492325

2017-10-13