Design Aldo Londi för Bitossi

Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi
Design Aldo Londi för Bitossi

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALDO LONDI, 8 dlr, Rimini blu-serien, Bitossi, Italien 1960-tal, glaserat stengods, bestående av: 3+1+1 vaser, skål, askfat, skulptur, höjd ca 8,5-30 cm

enstaka nagg

492333

2017-10-13