Bordslampa design Hans-Agne Jakobsson Tema lampor
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, "Modell B 138", bordslampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft, fot i mässing, skärm med ljusa fransar, etikettmärkt, höjd ca 63 cm
Ytslitage, troligen senare fransar
492374
2017-10-13