Vaser Jugend Stockholmsutställningen 1909
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEFINE BJÖRNBERG, Kvarnbacken, Stora Mellby, hänkelvas i glaserat lergods, signerad samt daterad 1909, tillverkad för Stockholmsutställningen, medföljer gör grön jugendvas signerad Elisabet Johansson 1912, höjd ca 15 resp. 16 cm
Johansson med smärre nagg
492394
2017-10-13