Vaser Jugend Stockholmsutställningen 1909

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOSEFINE BJÖRNBERG, Kvarnbacken, Stora Mellby, hänkelvas i glaserat lergods, signerad samt daterad 1909, tillverkad för Stockholmsutställningen, medföljer gör grön jugendvas signerad Elisabet Johansson 1912, höjd ca 15 resp. 16 cm

Johansson med smärre nagg

492394

2017-10-13