Birgitta Hahn akvarell

Birgitta Hahn akvarell
Birgitta Hahn akvarell

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

BIRGITTA HAHN (född 1938): "Les Ponts, Paris", signerad och daterad B Hahn 2003, akvarell, ca 63x45,5 cm
HISTORIK: Birgitta Hahn, svensk textilformgivare, har designat för bland annat Borås Wäfveri, Duro, Finlayson, IKEA och KF. Som medlem av 10-gruppen har hon gjort mycket textiler med stora blom- och bladmönster

492602

2017-10-14