Herdaminnen Västerås och Visby 4 vol
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄSTERÅS OCH VISBY HERDAMINNEN (4). Muncktell, Joh. Fr. Westerås Stifts Herdaminne I-III. Uppsala, Wahlström & Låstbom, 1835.
8vo. Vinröda klotband, blekta ryggar, något nötta. Exlibris Ragnar Redelius.
+
LEMKE, O. W. Visby stifts herdaminne. Örebro 1868.
8:o. Omslag medbundet (främre lagad reva, några småskador). Titelbladet med fuktfläck, namnteckning. Text småfläckad. Exlibris Ragnar Redelius och Sven G. F. J:son Petersohn (från Lifland).
Vinrött hfrbd (1900-tal), lätt nött, blekt guldornerad rygg.
4 vol.
Ej genomgångna.
Se text. Ej genomgångna.
492693
2017-10-14