Ring 18 k guld lapis lazuli 1800-tal
2017-10-15
492710
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k guld, planslipad lapis lazuli, Axel Georg Björkman, Stockholm 1876, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 5 g
Sten med visst slitage, invändig gravyr