Design Finn Juhl
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FINN JUHL, "Diplomat", skrivbord, skyltmärkt France & Daverkosen, Danmark, palisander, beslag i metall, höjd 72, 160x80 cm
HISTORIK: Skrivbordsmodellen "Diplomat" beställdes under 1960-talet av Price Waterhouse som "direktörsskrivbord".
Citesintyg medföljer Nr 51959-17
ytslitage, ben skadat fäste
492714
2017-10-14