Design Finn Juhl

Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl
Design Finn Juhl

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FINN JUHL, "Diplomat", skrivbord, skyltmärkt France & Daverkosen, Danmark, palisander, beslag i metall, höjd 72, 160x80 cm

HISTORIK: Skrivbordsmodellen "Diplomat" beställdes under 1960-talet av Price Waterhouse som "direktörsskrivbord".

Citesintyg medföljer Nr 51959-17

ytslitage, ben skadat fäste

492714

2017-10-14