Kunglig Dansk Blå Blomst

Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst
Kunglig Dansk Blå Blomst

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ROYAL COPENHAGEN, Blå blomst, servis, 64 dlr, bestående av: 10 tekoppar med fat (8049), tekopp med fat (8042), 10 kaffekoppar med fat (8040), 8 mockakoppar med fat (8046), 7 assietter (8092), 11 assietter (8091), 7 askfat (8180), serveringsfat (8181), skål (1643), äggkopp (1568), gräddkanna (8026), 1 par lövformade fat (1599), 1 par ljusstakar (3334), uppläggningsfat (8162), marmeladburk (8283)

Zustandsbeschreibung

Delvis andra och tredjesortering, bruksslitage, enstaka ej mindre noterade nagg kan förekomma

492716

2017-10-15