Kunglig Dansk Blå Blomst
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
ROYAL COPENHAGEN, Blå blomst, servis, 64 dlr, bestående av: 10 tekoppar med fat (8049), tekopp med fat (8042), 10 kaffekoppar med fat (8040), 8 mockakoppar med fat (8046), 7 assietter (8092), 11 assietter (8091), 7 askfat (8180), serveringsfat (8181), skål (1643), äggkopp (1568), gräddkanna (8026), 1 par lövformade fat (1599), 1 par ljusstakar (3334), uppläggningsfat (8162), marmeladburk (8283)
Zustandsbeschreibung
Delvis andra och tredjesortering, bruksslitage, enstaka ej mindre noterade nagg kan förekomma
492716
2017-10-15