Yngve Ekström Lamino fåtölj med fotpall

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, formgiven 1956, kallstämplad 74, teak och ek med tygklädsel, sitthöjd ca 40 cm

Bruksskador, senare klädsel med skador och fläckar, färgfläckar

492899

2017-10-14