Vas och fat
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
RÖRSTRAND och GUSTAVSBERG, vas och fat, fat Josef Ekberg 1931, lysterglasyr, vas med dekor av röda bär i relief, stämpelmärkt Rörstrand djupstämplad ASK, fatets diameter 31, vasens höjd 15 cm
Vasens mynning med nagg, krackeleringar
492911
2017-10-14