Vas och fat

Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat
Vas och fat

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RÖRSTRAND och GUSTAVSBERG, vas och fat, fat Josef Ekberg 1931, lysterglasyr, vas med dekor av röda bär i relief, stämpelmärkt Rörstrand djupstämplad ASK, fatets diameter 31, vasens höjd 15 cm

Vasens mynning med nagg, krackeleringar

492911

2017-10-14