Cornelis Schut och Daniel Seghers, efterföljare

Klubbat för:

42 000 SEK

12 000 SEK

CORNELIS SCHUT och DANIEL SEGHERS, efterföljare till (Antwerpen skola, omkring 1700), Blomstergirland med Madonnan och barnet, olja på pannå, 73x52 cm.

Proveniens: Hovintendent Gösta Stenmans samling
Finsk tullstämpel på baksidan

Skador, färgbortfall, lagning

492912

2017-10-18