Arabia Fennica
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARABIA, "Fennica", teservis, 21 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, bestående av 6 tekoppar varav 5 med fat, 5 mattallrikar, 5 assietter, 4 frukostskålar, form samt skål, längd ca 10-30 cm
Smärre slitage, enstaka nagg
492916
2017-10-15