Richard Mortensen gouache

Richard Mortensen gouache
Richard Mortensen gouache
Richard Mortensen gouache
Richard Mortensen gouache

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1994): "Gul Klang", femte bild i serien "Les 5 Geants", signerad och daterad Mortensen 1958, gouache på papper, 40 x 53 cm.

492926

2017-10-15