Väggfält sengustavianskt

Väggfält sengustavianskt
Väggfält sengustavianskt
Väggfält sengustavianskt
Väggfält sengustavianskt
Väggfält sengustavianskt
Väggfält sengustavianskt

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGFÄLT/SPEGEL, omkring år 1800, sengustaviansk, förgylld samt bemålad, dekor av äggstavsbård, palmetter, krön med svan och pärlstavsgirland, ca 228x87 cm

Senare bemålning, ett glas senare, slitage, färgbortfall, löst krön

492939

2017-10-23