Karmstolar och bord med kinesiserande dekor
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, BORD, omkring 1900-talets mitt, rödmålade med kinesiserande dekor, bord med glasskiva, bordets mått diameter ca 107, höjd 73 cm, stolarnas sitthöjd 48 cm
Enligt uppgift från M/S Saga, Svenska Lloyd
Slitage, underrede med skador, färgbortfall, delvis senare bemålning, renoverade samt kompletterade.
492952
2017-10-19