Karmstolar och bord med kinesiserande dekor

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, BORD, omkring 1900-talets mitt, rödmålade med kinesiserande dekor, bord med glasskiva, bordets mått diameter ca 107, höjd 73 cm, stolarnas sitthöjd 48 cm

Enligt uppgift från M/S Saga, Svenska Lloyd

Slitage, underrede med skador, färgbortfall, delvis senare bemålning, renoverade samt kompletterade.

492952

2017-10-19