Curt Fischer Midgard bordslampa 1930-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

5 000 SEK

CURT FISCHER, bordslampa, "114", Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, lackerad metall, ledbara armar samt vinklingsbar skärm, maxhöjd ca 80 cm

Visst slitage, skärm med senare lackering, nydragen el

492993

2017-10-15