Te- och kaffekoppar Davenport

Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport
Te- och kaffekoppar Davenport

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

DAVENPORT, 6 koppar med fat, 1800-talets första hälft, porslin, "Pictorial porcelain", England, märkt Davenport, dekor av landskapsmotiv, SKÅL, England, 1800-talets första hälft, skålens höjd ca 8, diameter ca 16 cm

Smärre slitage

493012

2017-10-15