Te- och kaffekoppar Davenport
Klubbat för:
350 SEK
1 500 SEK
DAVENPORT, 6 koppar med fat, 1800-talets första hälft, porslin, "Pictorial porcelain", England, märkt Davenport, dekor av landskapsmotiv, SKÅL, England, 1800-talets första hälft, skålens höjd ca 8, diameter ca 16 cm
Smärre slitage
493012
2017-10-15