Fat tenn stämplat Erik Pettersson Kreitz

Klubbat för:

1 400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

FAT, tenn, fyrstämplat Erik Pettersson Kreitz (mästare i Stockholm 1753-95/1805), Stockholm 1772, diameter 30 cm

Kuntoraportti

Ålderrelaterat slitage

493041

Päivämäärä:

2017-10-15