Lars Lundvall fat tenn

Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn
Lars Lundvall fat tenn

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, tenn, Lars Lundwall mästare Jönköping (1761-1780/82), stämplade 1763 resp. 1773, diameter 29 resp 30 cm

Åldersrelaterat slitage lagningar

493043

2017-10-15