Sven X-et Erixson färglitografier i mapp

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970): "Carmen", 1954, mapp med 5 färglitografier, signerade Sven Erixson, färglitografier, mappen gavs ut i 250 exemplar, samt 50 H.C., numrerade endast på försättsblad, detta ex numrerat XXVII, bladstorlek 45x54 cm

Gulnader och fläckar

493051

2017-10-15