Reijmyre glasbruk design Tyra Lundgren vas

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, vas, Tyra Lundgren (1897-1971), kalebassformad, tillverkad i en limiterad upplaga om 25 st, "signerad T.L. 13/25 Reijmyre 2011", höjd ca 28 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

493088

2017-10-15