Reijmyre glasbruk Sissi Westerberg

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Skogsbruk", vaser, 2 st., färgad glasmassa, jugendstil, formgivna av Sissi Westerberg, limiterad upplaga, dekor i överfång av tallar, signerade och daterade Sissi Westerberg Reijmyre 6/49 resp. 9/49 2017, höjd ca 23-28 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

493090

2017-10-15