Reijmyre glasbruk Jeanette Karsten

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Nostalgica", vas, färgad glasmassa, jugendstil, formgiven av Jeanette Karsten, limiterad upplaga, dekor i överfång, signerad och daterad Jeanette Karsten Reijmyre -16, 1/49 höjd ca 26 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

493096

2017-10-15