Hörnskåp allmoge Österbotten

Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten
Hörnskåp allmoge Österbotten

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÖRNSKÅP, furu, Finland, Österbotten, 1800-talets första hälft, allmoge, imitationsmåleri, dekor av rosor, invändigt med hyllinredning, höjd ca 174, 57x49 cm, nyckel saknas

Nyckel saknas, spricka, delvis senare bemålning, slitage, avslag

493179

2017-10-22