WMF vinkanna
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WÜRTEMBERGISCHE METALLWAREN FABRIK, vinkanna, Tyskland, jugend, nysilver och grönt glas, reliefdekor av kvinnoansikten och blommor, stämplad WMF 1/0 99, höjd ca 40 cm
Proveniens: Har tillhört krigsråd Bror Fredrik Seippel
Smärre slitage
493284
2017-10-18