Slaglåspistol 1800-tal

Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal
Slaglåspistol 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGLÅSPISTOL, 1800-talets slut, Belgien, lås med gravyr av bladslinga, total längd ca 15 cm

Delvis korrosion, kolv med mindre hål(2) efter kolvring

493476

2017-10-18