Peter Celsing 1 par stolar Opera

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PETER CELSING, "Opera", stolar, 1 par, Gemla, svartlackerad stomme i formböjd bok, textilklädda sitsar och ryggbrickor, sent 1900-tal.

HISTORIK: Modellen ritad till Operakällarens ombyggnad 1955-1961

Smärre slitage

493518

2017-10-19