Bordsuppsats

Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats

Klubbat för:

33 000 SEK

Schätzwert

15 000 SEK

Beschreibung

BORDSUPPSATS, 3 dlr., 1800-talets slut, Frankrike, patinerad brons, sockel i röd marmor, bestående av två kandelabrar och skulptur i form av Amor/ Cupido signerad Auguste Moreau, gjutarmärkt E.Codeau Paris, med pendyl, urverket märkt A.D. Mougin Medaille d´Or, höjd ca 61-70 cm, nyckel, lös dekordel och pendel medföljer

Zustandsbeschreibung

Ljusarm samt skulturens pil med skada, 2 ljusmanschetter saknas, socklar med nagg

493702

2017-10-20