Ringar armband guld
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING, Nils Julihn, Karlshamn, 1800-tal, årsindex saknas, ovandel öppningsbar med plats för exempelvis en hårlock, RING, trappslipad vit sten, ARMBAND, HALSKEDJA, BERLOCK, 18 k guld, ARMBAND, 14 k guld, ringstorlekar 18,5 resp. 17,5 mm, total vikt ca 15,2 g
1800-talsring med skador, armband i 14 k guld med skadat lås, berlock med bitmärken
493951
2017-10-25