Baljfåtöljer soffa
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, SOFFA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bemålade, klädsel av tyg, delvis skuren och bronserad dekor, 2 kuddar medföljer, ben med kannelyrer, soffans ben med bladhölstring, sitthöjd ca 42-44 cm, längd soffa ca 182 cm
Senare bemålade, senare klädsel, soffa med lagning, skada/avslag
494017
2017-10-27