Terrinfat Kina 1700-tal

Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal
Terrinfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med änder samt tårpil och pion i underglasyrblått, längd ca 37,5 cm

Mindre kantlagning

494022

2017-10-20