Swatow Ming sjöfynd
Klubbat för:
450 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SKÅLAR, ASK, 4 dlr., porslin, Kina, Ming (1368-1644), Swatow, dekor av växtslingor i underglasyrblått, vissa sjöfynd, diameter ca 8-14 cm
Kuntoraportti
Slitage, nagg, askens lock lagat
494373
Päivämäärä:
2017-10-21