Swatow Ming sjöfynd

Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd

Klubbat för:

450 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SKÅLAR, ASK, 4 dlr., porslin, Kina, Ming (1368-1644), Swatow, dekor av växtslingor i underglasyrblått, vissa sjöfynd, diameter ca 8-14 cm

Kuntoraportti

Slitage, nagg, askens lock lagat

494373

Päivämäärä:

2017-10-21