Kina 1800-tal

Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal
Kina 1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOJAN, RÖKELSEKAR, FAT, 3 dlr, porslin samt cloisonné, Kina, 1800-tal, höjd 4-16 cm

Slitage, skålen på fot med tillverkningsspricka

494379

2017-10-21