Design John Kandell Solitär

Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär
Design John Kandell Solitär

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOHN KANDELL, karmstol, "Solitär", Källemo, formgiven 1986, grönlackerad trästomme, sits klädd i läder, sitthöjd ca 45 cm

LITTERATUR: Jämför Gunilla Lundahl, John Kandell, Balanskonstnär, Solitär, Rävröd, Rastersförlag, 1992
Skador: Slitage
Skador: slitage

Visst slitage, repor, sits med fläckar

494388

2017-10-21