Design John Kandell Solitär
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHN KANDELL, karmstol, "Solitär", Källemo, formgiven 1986, grönlackerad trästomme, sits klädd i läder, sitthöjd ca 45 cm
LITTERATUR: Jämför Gunilla Lundahl, John Kandell, Balanskonstnär, Solitär, Rävröd, Rastersförlag, 1992
Skador: Slitage
Skador: slitage
Visst slitage, repor, sits med fläckar
494388
2017-10-21